A Bozótharc blog Svájc budapesti nagykövetségén keresztül megtudta, hogy Szabó Gáborné Matkó Mária még mindig Svájcban van. Továbbra sem tudni, hogy miért csak a választások után kerestették a nőt akiről a Független Hírügynökség cikkéből már március vége óta tudni lehetett, hogy Svájcban tartózkodik. (A képen a magyarországi és alatta a nemzetközi körözésről szóló közlemény.) Az ügyben a magyar hatóságok kiadatási kérelmet nyújthatnak be.
A "csengeri milliomosnőként" ismertté vált nő a(z akkor még létező) Magyar Nemzet cikksorozata szerint - közjegyző előtt aláírt dokumentummal is igazolták ezt - iszonyatos mennyiségű pénzt várt örökség formájában, és Kósa Lajos fideszes képviselő, Debrecen korábbi polgármestere segítségét kérte ahhoz, hogy hozzáférjen az összeghez és befektesse azt. Kósa e dokumentumok hitelességét nem vonta kérdőre, de tagadta, hogy valaha is pénzt kapott volna a nőtől és azt állította, csalás áldozata lett.
Sajtóhírekből már március vége óta tudni lehetett, hogy Szabó Gáborné Svájcban tartózkodik, a nemzetközi körözést mégis csak jóval a választások lezajlása után, 2018. április 27-én adták ki. A Bozótharc ez előtt 3 nappal érdeklődött a svájci nagykövetségnél az ügyben, ők akkor azt mondták: a svájci hatóságokat addig semmilyen magyar hatóság nem kereste meg az ügyben. Vajon miért nem kerestették a magyar hatóságok Szabó gábornét heteken át, amikor tudni élehetett, hogy Svájcban van? A nemzetközi körözés kiadása előtt két nappal feltett kérdéseinkre, melyekben azt firtattuk, hogy kerestetik -e a nőt külföldön is, s ha nem, miért nem, nem kaptunk választ. Ezt meg is írta a Bozótharc április 28-án reggeli bejegyzésében.
Ekkorra valaki a magyar hatóságoktól kiszivárogtathatta a hírt a Pesti Srácoknak, mert bár nekünk az ORFK-tól csak egy nappal később, április 29-én jött meg a válasz a kérdésünkre, ez a portál már a posztunk megjelenése előtt/után nem sokkal közölte a hírt az elfogásról.
"Elektronikus úton érkezett megkeresésére az alábbi választ adjuk:
Sz. Gábornét a svájci hatóságok 2018. április 27-én a délutáni órákban Svájcban elfogták. A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központtal közösen megkezdik a kiadatási eljárás lefolytatását."
Az ORFK-t 2 napja újból megkerestük,az ügyben, de vcsak annyit válaszoltak,hoyg nem adható ki akorábbin kívül több információ az ügyben. Közben tegnap a Zoom.hu arról írt, hogy Szabóné ügyvédje szerint (aki a DK nyíregyházi jelöltjeként indult a választáson, s ezért Budai Gyula fegyelmi eljárást kezdeményezett ellene az (Ügyvédi Kamaránál) a nő nem járult hozzá az egyszerűsített kiadatáshoz.
A Svájci követségen keresztül az ottani hatóságtól azt tudtuk meg, hogy a magyar kormánynak most 18 napon belül kell benyújtania a hivatalos kiadatási kérelmet, amiről a svájci hatóságok a nő ártatlanságától vagy bűnétől függetlenül, a jogi feltételek alapján döntenek majd.