"Milliók szegényedtek el azért, hogy neki profitja legyen" – nem Mészáros Lőrincről, hanem Soros Györgyről mondta ezt Orbán Viktor az Európai Parlamentben tartott sajtótájékoztatóján. Előtte, a plenáris ülésen kérték számon a magyar miniszterelnökön többek között a CEU-törvényt, a menekültügyi törvényt/határzárat, a civiltörvényt. A Bizottság alelnöke tételesen cáfolta a nemzeti konzultáció állításait, a CEU rektora szerint pedig Orbán megint hamisat állított az egyetemről. A miniszterelnök a plenáris ülés után sajtótájékoztatót tartott, ahol a beszámolók szerint minden eddigi sorosozását felülmúlta....
A ma délutáni brüsszeli eseményekről részletes beszámló olvasható az Eurológus oldalán, és itt megtalálhatók a videók is (magyar fordításban) Timmermans, Orbán beszédéről és a többi felszólalásról. A teljes plenáris ülés magyar fordításban itt megtekinthető, a felszólalások szövege az eredeti nyelveken itt megtalálható.
Orbán sajtótájékoztatója itt tekinthető meg:
A plenáris ülés nyitóbeszéde (Timmermans) itt látható:
Guy Verhofstadt felszólalása itt elérhető
Timmermans korábbi, április 12-i beszéde
Ezt követően a CEU vezetése Orbán Viktor mai, brüsszeli kijelentései kapcsán az alábbi közleményt adta ki:
"Az Európai Parlamentben Orbán Viktor miniszterelnök azt állította, hogy a CEU elnök-rektora, Michael Ignatieff a diákoknak és tanároknak egy levélben azt írta: nem aggódik a Budapesten működő CEU bezárása miatt. Ez hamis állítás. Az idézett levélben a rektor azt írta, hogy az egyetem a legnehezebb körülmények között is működni fog. Ez azonban nem azt jelenti, hogy a CEU magyarországi léte ne lenne veszélyben. Sajnos, a kormány döntéseinek következtében, az ellenkezője a helyzet.
A miniszterelnök azt is állította, hogy a törvénymódosítás privilégiumokat semmisít meg és a jogokat egyenlő módon újraosztja az egyetemek között. Ez is hamis állítás. Már hetek óta kérdezzük, hogy milyen privilégiumokat birtokolt a múltban az egyetemünk és milyen új jogokat kaptak a magyar egyetemek a törvénymódosítás következtében. Sajnos a miniszterelnök úr most sem válaszolta meg ezeket a kérdéseket. Egyetemünk keményen megdolgozott az akkreditációjáért, a diplomák kiadásának joga nem privilégium. Az állítólagosan a magyar egyetemek javát szolgáló törvénymódosítást tiltakozás fogadta a magyar felsőoktatási szektor szinte minden részében. Ennek az az oka, hogy a törvénymódosítás és elfogadásának módja a magyar felsőoktatás és a tanszabadság iránti tiszteletlenséget mutat.
Az utolsó 100 komment: