"Ami Rákosinak sem sikerült teljesen, azt a mostani kormány befejezi" - fogalmazott a Városligeti építkezés egyik vitatott helyszíne, az ún. "Rondó" kapcsán egy a Liget tönkretétele ellen küzdő aktivista. Az alábbi képekhez, úgy gondoljuk, nem szükséges kommentár. Ne feledjük, a világ első közparkjának az "átalakítása" folyik épp a szemünk előtt...(A fotóért köszönet a Ligetvédőknek!)
Egy arra járó városlakó így fogalmazott a Facebook-bejegyzésében:
"Szinte az egész Liget építési terület. Szörnyű. Nem is maradtam sokáig, mert a szél úgy kavarta a port, hogy lélegezni is alig lehetett."
Egy a Liget átalakítása ellen szakmai érvekkel rendszeresen a nyilvánosság elé lépő ismert tájépítész, Bardóczi Sándor a Facebook-oldalán tett közzé egy igen beszédes látványtervet a "Rondó" és környéke átépítéséről.
"Akárhányszor ránézek erre a Néprajzi Múzeum alaprajzra mindig megdöbbent, hogy lazán nekiütközik a Rondó sétányrendszere a falnak, pont azon a felhajló részen, ahol még bejárat sem tud lenni az épületbe. Az 56-osok terének és a Rondónak semmilyen gyalogos kapcsolata nincs egymással és ez rendben van? Teljesen idegen testként viselkedik ez az épület az alaprajzi struktúrában. Semmi köze nincs a környezetéhez, a környezete sem reflektál rá. Két kultúra találkozik a határvonalon, amelyek mintha nem lennének beszélőviszonyban egymással, mindkettő a maga alaprajzát akarja a másikra erőltetni. Nem kérdés, melyik struktúra játsza itt a leigázó betolakodó szerepét, s miért jut erről 1953 az ember eszébe. Az alaprajzról ez a feszültség ordít."