"Szilvási rektor egy erkölcstelen balfácán, ha van tartása, egy ilyen helyzetben lemond " – kommentálta Hadházy Ákos az LMP társelnöke és antikorrupciós szakembere az egyik legutóbbi találatát, a debreceni egyetem egyik (takarításról szóló) közbeszerzését, melynek során a közpénzből működő intézmény a 20 milliós helyett a 33 millió forintos ajánlatot tevő céggel szerződött, pedig ennek nulla bevétele volt tavaly. A többi korrupciógyanús szerződéshez képest viszonylag kis értékű ügyet Hadházy még a múlt héten, a 100. "mutyitájékoztatóján" mutatta be, ahol arról is beszélt, hogy az elmúlt 2 évben végzett kutatómunkájának eredményének tekinti többek között azt is, hogy "szép csöndben két államtitkár (Köpeczi-Bócz és Boros Anita) is lemondott", s hogy az általa tett 45 feljelentésből, bár sok eseben indoklás nélkül lezárták a nyomozást, 11 ügyben még mindig nyomoznak.
Hadházy, a trafikbotrány egykori kirobbantója két éve folyamatosan, hetente mutat be korrupció-gyanús ügyeket a Korrupcióinfó címmel (Orbánék "Kormányinfó"-jával többnyire egy napon, csütörtökönként) tartott satótájákoztatókon. A civilben állatorvosként dolgozó ellenzéki politikus annak idején még fideszes önkormányzati képviselőként döbbent rá: a korrupciós visszaélések nem egyszeri, rendkívüli esetekek, hanem a jelenlegi rendszer lényegét jelentik. Miután a Szekszárdon élő Hadházy az egykor Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak az érdekeltségi köréhoz tartozó cég helyi közvilágítási megbízása kapcsán még fideszesként szembesült a baráti cégek napi gyakorlattá lett "helyzetbe hozásával", a politikus nekiállt, és oknyomozó újságírónak is becsületére váló kitartással elkezdte az útjába kerülő ügyeket egyenként felgöngyölíteni. A talált mutyi részleteit a számítógépénél munka után, késő éjjelenként kibogozni próbáló politikusnak egy idő után egyre több magánember küldte el az általuk tapasztalt kisebb és egészen nagy korrupciós visszaélésekről szóló beszámolókat. Részben az ő segítségükkel és az eddig legismertebb "közérdekű bejelentőként" ismert volt adóellenőr, Horváth András tanácsadói támogatásával Hadházy fedte fel többek között az Öveges-programmal kapcsolatos visszaéléseket, és kiemelten foglalkozott többek között Farkas Flórián és Simonka György ügyeivel.
Hadházy így fogalmazott: "Először azt mondták hazudok, aztán azt, hogy az egy-egy kivételes korrupciós eset rendszerhiba, márpedig meggyőződésem, hogy nem más, mint "szervezett csalássorozat" folyik a közpénzek lenyúlására. Ráadásul a választókat sem lehet megvezetni: friss közvéleménykutatás is igazolta, hogy az emberek tisztában vannak azzal, hogy "a legmagasabb szintekről vezérlik ezeket az ügyeket." Ezeknek az ügyeknek - a politikus szerint - igenis lesz jogi következménye: "A Tiborcz-féle közvilágítási ügynek is: ugyanis, ha vissza kell fizetnie Magyarországnak a 12 milliárd forint uniós támogatást (azóta kiderült, hogy összesen 13 milliárd forintról lehet szó), akkor az annyit jelent, hogy minden magyar állampolgárnak 1200 forintot be kell dobnia a miniszterelnök fiának a bulijába......"
A Bozótharc megkérdezte Hadházy-t és Horváth Andrást, hogy melyik volt a legnagyobb elmutyizott összeg (Az Öveges-pénzek ügye), s melyik volt szerintük a legpofátlanabb csalás. (Az élelmiszer-segély története...)
Hadházy a 100. sajtótájékoztatója végén külön kiemelte, hogy a közpénzből, a köz tájékoztatására működtetett központi hírforrás, a Magyar Távirati Iroda (MTI) a rendezvényről "megint távolmaradt" ......