"Én szeretném nem elhinni, hogy loptak, és fél éve szeretnék esélyt adni a Kliknek, hogy cáfoljanak meg. A Klik 900 millióért vett szoftvereket és komoly belső információk szerint ebből semmit nem használnak. Fél éve levelezek Pölöskeinével arról, hogy országgyűlési képviselőként szeretném megnézni ezeket a fantasztikus rendszereket működés közben. Márciusi levelünkre már nem is válaszoltak, és azóta valahogy telefonon sem érjük el az illetékest." – közölte Hadházy Ákos, az LMP társelnöke a Facebook-oldalán azt követően, hogy a hetente szokássos, korrupciós ügyeket bemutató satótájékoztatóján a Klik 10 milliárd forintos projektjéről igen megdöbbentő dolgokat állított.
Az ellenzéki politikus belső informátora szerint a KLIK-nél "gőzerővel dolgoznak azon, hogy valamilyen demo verziót feltöltsenek" abból az informatikai rendszerből, melyet a KLIK TÁMOP 3.1.4b sorszámú projektje keretében kellett kivitelezni „Köznevelés az iskolában” címmel 2013 és 2015 között 10 milliárd Ft értékben. A projektet – mely többek között egy 900 millió forintos informatikai rendszer (Intézményfenntartói Információs Rendszer) kiépítését célozta – a KLIK az "iskolák működésének hatékonyabbá tétele, valamint az iskolák adminisztrációs terheinek csökkentése " érdekében indította el. Hadházy egy korábbi sajtótájékoztatóján már beszélt arról, hogy e fejlesztések egy része nem készült el idōben. Az akkori Korrupcióinfót követően újabb informátor jelezte Hadházynak, "hogy az ott elmondottaknál is nagyobb a baj. Elmondása szerint programot sem használnak, azok a fiókban "porosodnak" .
Ekkor az LMP társelnöke levélben kereste meg a KLIK felelős vezetőit, hogy személyesen győződhessen meg arról, hogy ezek a programok működnek-e, találkozóra azonban november óta nem került sor. A képviselő utolsó levelére már válasz sem kapott a KLIK-től.
A történet további részetei Hadházy blogján megtekinthetők.
A fenti táblázat szerint az egymilliárdos projektből a legnagyobb értékű megbízást kapott cégről korábban az Átlátszó azt írta:
"A Közgép-utód udvari infrastruktúra-beruházó Duna Aszfalt, végső soron Mészáros Lőrinc, milliárdossá lett felcsúti polgármester közelébe vezetnek a tulajdonosi szálak az uniós pénzszerző és közbeszerzés-mágus Humansoft Kft. informatikai cégnél. A Humansoft (egyik leányával közösen) csak Mórahalmon nyert 1,5 milliárd forintnyi EU-s pénzt – csakhogy a Csongrádi településen nincs jele a gigaberuházásokkal járó sürgölődésnek."
Csütörtök este a Klik közleményt adott ki Hadházy állításai kapcsán:
"A Klebelsberg Központ határozottan cáfolja azokat a valótlan állításokat, amelyek a mai napon jelentek meg a sajtóban a Köznevelés az iskolában című projekttel összefüggésben. Hadházy Ákos vádjaival ellentétben a projekt során létrehozott szoftverek szinte mindegyike már működik, használatban van, jelenleg is folyamatosak az adat feltöltések. Az elvégzendő feladat méretét jól mutatja, hogy habár maguk a szoftverek a projekt 2013 és 2015 közötti megvalósítási időszakában jöttek létre, az irányító hatóság az üzembe helyezésükre 2017. december 31-i határidőt állapított meg. Az előírt dátumra minden szoftver működni fog. A szoftverek megtekintését az LMP-s politikus levélben kezdeményezte. A Klebelsberg Központ nyitott az együttműködésre, ezt a részére küldött válaszlevélben megerősítettük. A személyes adatok védelme érdekében a betekintés körülményeiről folyamatos egyeztetést kezdeményeztünk az említett parlamenti párt képviselőjével. Sajnálatosnak tartjuk azonban, hogy a folyamatos párbeszéd ellenére a politikus a sajtó nyilvánosságához fordult valótlan állításaival. A szükséges adatbiztonsági egyeztetéseket követően továbbra is van mód a rendszerek működésének a megtekintésére, amelyre vonatkozóan a kapcsolatfelvétel képviselő úr munkatársaival megtörtént, hogy rövid határidőn belül megvalósuljon az esemény."
Ezt a közleményt Hadházy így kommentálta a Bozótharcnak:
"A KLIK a tegnapi korrupcióinfón elhangzott állításokra reagálva közleményt adott ki, melynek ugyan a címe az, hogy működnek az LMP által kifogásolt szoftverek, de a tartalma arról szól, hogy beismerik, valójában nem működnek, de 2017 év végére (két évvel a programok kifizetése után) talán beüzemelhetik őket.
A KLIK állításaival szemben Hadházy Ákos semmilyen titkos dokumentumot nem hozott nyilvánosságra. Egyrészt bemutatta azt a levelezést, amit a Klebelsberg Központtal folytatott, és ami bizonyítja, hogy a KLIK többszöri kérés ellenére sem volt hajlandó megmutatni a majd egymilliárdos szoftverfejlesztés eredményeit.
A KLIK a vádaskodás és a feljelentés mellett érdemben nem reagált viszont azokra a fél évvel ezelőtt bemutatott dokumentumokra, melyek alapján egyértelmű, hogy a projekt keretében ugyanaz az ember ugyanazon a napon írt alá egy teljesítésigazolást és egy tetemes hibalistát. A KLIK jól tenné, ha vádaskodás helyett a tényekre válaszolna.
Hadházy Ákos sajnos továbbra sem kapta meg a KLIK-től azt az információt, amit fél éve szeretne megkapni: melyik napon és hánykor tekintheti meg a működő programokat."