A Városliget fái és a zöldterület védelméért hónapok óta demonstráló tüntetők egy része úgy érzi, az LMP önkormányzati képviselője által leadott népszavazási kérdést a kormány könnyen kijátszhatja, ráadásul szerintük "az LMP azt a hamis látszatot kelti, mintha maguk mögött tudnák az egész ligetvédő mozgalmat", márpedig ők, a civilek "nem állnak be semmilyen politikai párt szavazatszerző akciói mögé."
Moldován László, ligetvédő és hetedik kerületi LMP-s képviselő az alábbi kérdést adta be a Fővárosi Választási Bizottsághoz:
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a Fővárosi Közgyűlés úgy módosítsa a Városligeti építési szabályzatot, hogy a Városliget közpark megengedett legkisebb zöldfelülete 70 százalék legyen?"
A Liget-projekt ellen demonstráló civilek az alábbi közleményt juttatták el a Bozóharchoz:
"Nincs alku!
a Ligetvédők álláspontja Moldován László LMP-képviselő népszavazás-kezdeményezéséről
-
A népszavazás azt a hamis látszatot kelti a tömegekben, hogy ezzel bármit is el lehet érni, például a hatalmi-korrupciós masinéria működését akadályozni – ám tény, hogy a Ligetvédelem eddigi eredményeit kizárólag az öntevékeny akcióknak köszönhetjük (területfoglalás, táborok létrehozása és fenntartása, bontási szabálytalanságok dokumentálása, spontán tiltakozó akciók stb.).
-
Több, mint gyanús, hogy egy olyan kérdés ment át a hivatali-hatalmi gépezeten, ami jogszabályokkal garantált számokról szól. De (mivel nem jogállamban élünk, hanem a NER-ben) amíg százalékokról (és nem a nevükön nevezett projektekről) kérdezzük meg a lakosokat, addig simán kijátszható, és ki is fogják (hiszen telekkönyvileg a Liget eddig sem volt egységes terület, bármikor újraértelmezhető például, hol legyenek a Liget határai). Erre már-már garancia, hogy a Városliget Ingatlanfejlesztő Zrt. pillanatnyilag érvényesnek tekinti a népszavazás lehetőségét.
-
Az LMP azt a hamis látszatot kelti, mintha maguk mögött tudnák az egész ligetvédő mozgalmat (a mozgalom keretei nem láthatók, tagnyilvántartása nincs), de azok az öntevékeny emberek, akik eddig sem hittek a népszavazási kezdeményezések a hatalmi-korrupciós játszmákat kontrollálni képes voltában, nem állnak be semmilyen politikai párt szavazatszerző akciói mögé.
-
Ha valóban meg akarod akadályozni a Liget tönkretételét, akkor gyere ki a Kertemhez, a Washington-szoborhoz, ugyanis most az a legforróbb helyszín: gőzerővel építik a vizes vébé helyszínét, és közvetlen veszélyben vannak a Városliget legöregebb platánjai!
A Ligetvédők Kertemnél lévő táborának aktivistáit egyre sűrűsödő atrocitások érik a rendőrök és a Valton biztonsági őrei részéről. Nyilvánvaló, hogy a legrövidebb időn belül fel akarják számolni ellenállásunk emblematikus közösségét, a Kertem-tábort, pedig az hivatalosan bejelentett tüntetési helyszín! (Update : a Ligetet védő aktivisták egy másik csoportja ehhez hozzátette: "a Ligetvédők egyetlen tábora a Pecsa mellett van. A Volt kertemnél a "Ligetben Ligetvédők" tábora található, attrocitás az ő tagjaikat érhette esetleg."
Budapest, 2017. március 25.
Bereznyei Róbert
Domokos Tamás
Gayer Zoltán
Olga Dmitrijevna
Orbán Gábor
Proics Lilla
Sas Tamás
Sebestyén Eszter
Tga Gábor"
Update:
A fenti közleményt a Városligetet védő aktivisták egy csoportja adta ki, az nem a "Ligetvédők" csoport hivatalos véleménye.
Újabb update, a Ligetvédők egy csoportjának kérésére, 2017. július 17-én:
A Liget-projekt ellen demonstráló civilek az alábbi közleményt juttatták el a Bozóharchoz:
"A Liget-projekt ellen demonstráló civilek egyik csoportja, a "Ligetben Ligetvédők" (mely nem azonos a Ligetvédők csoportjával, a Ligetvédők ugyanis korábban elhatárolódtak mind Antal Nikoletta Henriettától, Szabó Gábortól és társaiktól a "Ligetben Ligetvédőktől" . A "Ligetvédők" csoportja (mely nem azonos az aláíró "Ligetben Ligetvédőkkel") jelen nyilatkozat aláírásáért kizárta plenárisán az aláírókat a plenárison való részvételből és a csoportból, a plenáris közös döntéseinek szandékos figyelmen kívül hagyása, partizánakciója miatt.