Nemcsak Brüsszelből, hanem úgy tűnik Strasbourgból is nagyon figyelik az Orbán-kormány ténykedését: legalábbis erre (is) enged következtetni a tény, hogy az Európai Emberi Jogi Bíróság rekordgyorsasággal tárgyalhatja a Kétfarkú Kutya Párt panaszát. A Bozótharcnak nyilatkozott egy az ügyre rálátó, ám névtelenséget kérő jogi szakértő, aki szerint váratlanul gyorsan, a szokásos 1-1,5 éves várakozási idő tizede alatt reagált a strasbourgi bíróság a Kutyapártra a választási cédulák összefirkálására buzdító kezdeményezés miatt kiszabott 100 ezer forintos bírság ügyében.
A Kutyapárt menekültügyi népszavazás előtt tett közzé egy mobilalkalmazást, amivel ötleteket adott a szavazási lapok érvénytelenítésére (összefirkálására), illetve az érvénytelentett szavazólap lefotózására és megosztására buzdított.
Egy magánszemély kifgogást adott be, az NVB pedig október 7-én megállapította, hogy a párt az applikációval megsértette a választás titkosságának alapelvét, a választás tisztaságának az elvét, valamint a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás elvét. A testület ezért 832 500 forint bírságot szabott ki a Kutyapártra.
A Bozótharcnak nyilatkozó jogi szakértő szerint hasonló beadványoknál akár egy-másfél évig is eltart, míg a strasbourgi bíróság eljut odáig, mint a Kutyapárt esetében, hogy "kommunikálja " az esetet és reagálásra kéri fel a bepanaszolt felet (a magyar kormányt). Ráadásul ez már azt is jelenti, hogy a beadott panasz az első szűrőn át is esett, márpedig a Strasbourgi bírósághoz beadott kifogások nagy részét ennél az első ellenőrzésnél kiszórják.
A bíróság sietségének az oka pedig egyrészt az lehet, hogy eleve jobban odafigyelnek a Magyarországról érkező, a szólásszbadságot, emberi jogokat érintő panaszokra, ügyekre és az, hogy vélhetően igyekeznek még a 2018 tavaszán esedékes parlamenti választások előtt ítéletet hozni.